Kedi Piresi Belirtileri

Kedi piresi belirtileri nelerdir ve kedi piresi nasıl yok edilir bilgileri burada!

Kedi piresi, pire türleri arasında en yaygın olanlarıdır ve bu haşerelerin üstünde bulundukları pirelerin kanlarını emerek beslenmektedirler. Bu yüzden oldukça tehlikelidirler. Kedi piresi ile mücadele etmek, bu canlılara gelebilecek zararlara engel olabilmek oldukça önemlidir. Bunun için pire ilaçlama firmaları ile görüşülmesi, gerekli bilgiler alınması ve ardından kedi piresi ilaçlama için yardım talebinde bulunulması gerekmektedir.

Kedilerde pire olduğu çoğu zaman bu hayvanların boyun kısımlarında, kulak arkalarında oluşan aşırı kaşıntıları ile anlaşılabilmektedir. Bu yerlerde aşırı kaşıntıdan dolayı zamanla tüy dökülmesi yaşanabilir. Yaralar görülmesi de bu kedi piresi belirtileri arasındadır. Bu belirtiler ile karşılaşıldığında daha ciddi sağlık problemleri yaşanmaması adına muhakkak acil şekilde veteriner hekimlere başvurulmalıdır. Ardından ise zaman kaybedilmeden, bu pirelerin her yere sıçrayarak geçebilecekleri göz ardı edilmeden, kedilerin sıkça bulundukları ve temas ettikleri yerlere de pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Çünkü pirelerden kurtulmak ancak her yere ulaşabilecek ilaçlarla mümkündür.

Daha çok sağlıksız ve besinsiz kedilerde bulunmayı tercih eden pirelerin kedilere gelmemesi için, bu canlıların temizliğine, sağlıklı beslenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca sürekli olarak veteriner kontrollerine götürülmeli, pireleri uzaklaştıran iğneler ya da aşılarla, bu haşerelerin bulaşabilme ihtimalleri ortadan kaldırılmalıdır. Her tedbire rağmen sıcak havaların gelmesi ile birlikte, fazla tüylü kedilerde daha sık rastlanan pire sorunları ile karşılaşılıyorsa bu kedi piresinden kurtulmak için pire ilaçlama firmaları tarafından kedi piresi ilaçlama hizmeti alınması gerekmektedir.

Pireler yassı yapılara sahip olduklarından kedilerin tüyleri arasında rahatça hareket edebilirler ve bir anda gözden kaybolabilirler. Çok hızlı üreyebildikleri için, kedilerinizin tüylerinde ufak siyah sirkeler görüyorsanız bu oluşabilecek kedi piresi belirtisi olabilir. Bu haşerelerin diğer mekanlara ve kimselere geçmelerini önlemek ve kedi piresi ile mücadele etmek için, haşere ilaçlama şirketleri ile irtibat kurarak, pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Leave a Reply

böcek ilaçlama ümraniye metkim böcek ilaçlama