İlaçlama Fiyatları

Haşere ve kemirgenler ile zararlı mikroorganizmaların kapalı ya da açık alanlarda bulunması sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle iç mekanlara ya da dış alanlara düzenli olarak ilaçlama yaptırılması büyük önem taşır. Ancak haşere ilaçlaması için kullanılan böcek ilaçları, ilaçlama teknikleri ve uygulamayı yapan firmanın sahip olduğu profesyonellik derecesi büyük önem taşır. Ucuz böcek ilaçlama fiyatları ile uygulama yapan şirketlerin birçoğu kalitesiz ilaçlar kullandığı gibi, basit yöntemler ile alelade biçimde uygulama yapmaktadır. Kalitesiz uygulama yapan ve sağlık bakanlığı onayına haiz olmayan firmalardan kesinlikle hizmet almamak gerektiği gibi, yasal olmayan şirketlere ilaçlama yaptırmak maddi zarara da neden olabilmektedir. Dolayısıyla zararlı canlılara karşı mücadele ederken, ilk olarak firmanın kalitesi göz önünde bulundurulmalı ancak aynı zamanda sunduğu ilaçlama ücretleri konusuna da dikkat edilmelidir.

Ev, iş yerleri, ofisler, fabrika gibi alanlara yapılabilen böcek ilaçlama uygulamaları; hastane, restoran, cafe ve bina gibi alanlar ile bahçe, tarla, park ve sera gibi açık alanlara uygulanabilmektedir. Zararlı canlılar ile mücadele için yaptırılması şart olan böcek ilaçlaması için etkili böcek ya da fare ilaçları kullanan firmalardan yardım almak gereklidir. Ucuz ilaçlama fiyatları ile işlem yapan firmalar, basit ve kalitesiz ilaçlar kullanarak, zararlı canlılara karşı çözüm sağlayamamakla birlikte, sağlıksal tehlike de oluşturmaktadır. Dolayısıyla haşere mücadelesi için hizmet alırken, özenli davranmak ve firma araştırması yapmak gereklidir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan böcek ilaçlama servisleri tarafından hizmet alınabileceği gibi, ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli olmak gereklidir.

İlaçlama Fiyatı Belirleme

Böcek ilaçlama fiyatları;
1. Alanın büyüklüğü,
2. Böcek ilaçlama tekniği,
3. Haşere ya da kemirgenin türü,
4. İlaçlama firmasının kalitesi
5. Böcek ilacının kalitesi
6. Kullanılacak böcek ilacı dozajı

gibi etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak 100 m²lik bir alan için 70-90 lira olarak belirlenen ilaçlama fiyatı; kalitesiz böcek ilacı kullanan bir firma tarafından 30-40 liraya yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra 300-400 m² büyüklüğüne sahip bir alan için yapılacak böcek ilaçlaması ücreti 200-250 lira arasında olacağı gibi; kalitesiz bir firma bu fiyatı 100 liraya kadar çekebilir. Haşere ilaçlama yaptırırken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamanın kalite ve devamlılık sağlaması ile sağlık sorununa neden olmamasıdır. Bu nedenle ucuz fiyatlara yaptırılan uygulamalar, sağlıksal problemler ile ilaçlamadan randıman alınamamasına yol açacağından, kalitesiz ve referans sahibi olmayan firmalardan hizmet alınmamalıdır.

böcek ilaçlama ümraniye metkim böcek ilaçlama