Deri Böceği

Deri böceği ilaçlama, deri ve deriden yapılmış eşyaları kemirerek beslenmesini sağlayan 6 bacaklı ve kanatlı bir böcektir. Deri böceğinin yapısı pamuksudur ve sık tüylerle kaplıdır. Ortalama boyları 9-10mm arasında olan deri böcekleri gözle görülemeyecek kadar küçük olan canlılardır. Uyuz hastalığına neden olan türleride vardır. Deri böcekleri yılda 4–5 kere üreme yaparak çoğalır.

Deri böcekleri dış mekanlarda en çok deri fabrikaları, deri eşya satan mağazalarda ve konfeksiyonlarda bulunur. Ev içlerinde ise deri eşyaların ve uzun süre kullanılmayan deri elbiselerin içlerinde bulunur. Renk olarak kızıl, sarı ve kahverengi renklerde olan deri böceğinin, çok güçlü bir ağız yapısı vardır. Deri böceğinin yaşam süresi en çok 1 yıldır.

Uyuz böcekleri uyuz hastalığına neden olan böcektir. Deri altına yerleşen uyuz böceği, kanallar açarak ilerler ve bu ilerlemesi sırasında canlılarda şiddetli kaşıntıya neden olur. Deri altında ilerleyen uyuz böceği, yumurtalarınıda bırakarak yaranın genişlemesine sebep olur. Sıcak aylarda daha çok görülen deri böceği, kış aylarında pek görülmez.

Deri böceğinden korunmak için ilaçlama şirketlerine deri böceği ilaçlama uygulaması yaptırmak gereklidir. Deri böceği ilaçlaması ve her türlü böcek ilaçlamaları kesinlikle yasal çalışan ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. DCS ilaçlama şirketimizin kullandığı etkili ilaçlar, Sağlık Bakanlığı onayı güvencesi altında olup, deri böceği ilaçlaması ve her türlü haşere ilaçlamalarında hizmet vermektedir.

Leave a Reply

böcek ilaçlama ümraniye metkim böcek ilaçlama